Fundusz Solidarnościowy

Czym jest Fundusz Solidarnościowy?

To inicjatywa, która ma na celu umożliwienie udziału w naszych wyjazdach wszystkim osobom, bez wyjątku. Fundusz Solidarnościowy powstał z myślą o tych osobach, które z powodów finansowych nie mogą sobie pozwolić na udział w naszych wyprawach. Chcemy, aby nasza drużyna była miejscem integracji, odpoczynku i akceptacji.

Jak możesz pomóc?

Tworzymy razem przestrzeń równości i wspieramy się nawzajem. Dlatego zachęcamy Was do wsparcia naszego Funduszu Solidarnościowego poprzez regularne wpłaty. Może to być kwota symboliczna - z Twoją pomocą stworzymy wielką siłę wspólnoty!

Każda wpłata, bez względu na jej wielkość, jest cennym wsparciem. Proponujemy formułę wpłat cyklicznych, bo dzięki temu możemy zagwarantować pomoc przez cały rok, podczas wszystkich wypraw.

Wspieram Fundusz Solidarnościowy!


Jak dostać dofinansowanie do wyjazdu?

Chcesz pojechać z nami na wycieczkę, ale nie wiesz, czy Twój domowy budżet to wytrzyma? Fundusz Solidarnościowy jest dla Ciebie! Zapewniamy wsparcie do 75% kosztów wyjazdu (dotyczy to kosztów, które wpłacasz w formie zaliczki lub dopłaty na konto Stowarzyszenia). Procedura jest maksymalnie uproszczona - nie musisz załączać żadnych zaświadczeń. Co musisz zrobić, aby dostać dofinansowanie?

Krok 1. Zapisz się na wyjazd za pomocą formularza rezerwacyjnego. Nie wpłacaj zaliczki, dopóki nie otrzymasz decyzji Komisji Solidarnościowej o przyznaniu dofinansowania. Twoja rezerwacja nie zostanie anulowana mimo braku wpłaty.

Krok 2. Zapoznaj się z regulaminem funduszu, a następnie w ciągu 24 godzin od chwili zapisania się na wydarzenie (lub na listę oczekujących) wypełnij wniosek o dofinansowanie.

Krok 3. Decyzję o przyznaniu dofinansowania podejmuje Komisja Solidarnościowa. Decyzje wydawane są zgodnie z kolejnością rejestracji na wydarzenie i zależą od dostępności środków.

Krok 4. Jeśli Twój wniosek został rozpatrzony pozytywnie, wpłać pozostałą kwotę na i ciesz się wyjazdem!


Komisja Solidarnościowa

Decyzję o przyznaniu dofinansowania podejmuje niezależna komisja. W skład Komisji Solidarnościowej w okresie 6.10.2023 - 5.10.2024 wchodzą:

Podstawa prawna: decyzja Zarządu Stowarzyszenia Tęczowa Drużyna - uchwała nr 2023/10